Sportovní víkend

04.06.2011 21:52

S příchode jara a tepla se i k nám se Zeldou vrátila bojovná nálada a nová chuť do cvičení. Po minulém agility víkendu jsme se rozhodly, že si to zopakujeme a ještě něco přidáme. V pátek jsme si daly večer přípravný trénink agilit na nedělní závod.

V sobotu jsme po dlouhé době vyrazily opět na cvičák. Poslušnost měla Zelda skvělou. V tom vedru ale nevydržela dlouho a navíc začalo i hřmít a nakonec pršet. Zelda po každém hromu obíhala cvičák a všichni měli další důvod se jí smát. Po šíleném vybíhání a honění míčků s kotrmelci bude teď známá pro své tzv. "pasení bouřky" :)) Večer jsme si daly grilovačku a přípravu na nedělní závody.

Spolu Krisýnou a Daisy a Luckou, Bakem a Atýskem jsem vyjeli opět do Měchenic na neoficiální závody. Startovaly jsme v kategorii začátečníků Large. Těsně před startem jsem byla víc nervozní než minulý týden, ale po odepnutí obojku ze mě nerovzita spadla. Zeldu jsem odložila a vystartovaly jsme. První chybka byla zóna u kladiny, což je naše slabá stránka a pak nejspíš jedna shození tyčka. Měla jsme strašnou radost, že jsme to tak skvěle zvládly.

Druhý běh, jumping, dopadl ještě lépe. Nejprve nám těsně před startem shodil vítr první tyčku, Zelda málem vystartovala, ale nakonec jsme vyběhly :) Jedna chyba - odmítnutí - nastala po vyběhnutí z tunelu Zeldě jsem si povel řekla včas, ukázala taky, ale pak jsem jí utekla a ona se překážce vyhla. Opravily jsme a doběhly už bez chyby.

Před startem jsem poslechla rady a Zeldu trošku unavila. Házely jsme míčky, cvičily poslušnost. Lehce tím zkrotila své nadšení a byl to malinko menší magor než obvykle. I když, při přicházení ke startu jsem jí skoro nemohla udržet :))

Vím, že když budeme víc trénovat, nějakou tu zkoušku z agilit taky složíme, takže možná o prázdninách..... :)

Video agility zde , video jumping zde