Jarní víkend Dvůr Králové n.L. 9.-10.4.2011

12.04.2011 21:46

Minulý víkend jsme strávili v krásném prostředí královedvorského cvičáku Nový Svět. Už jsme tu jednou byly před dvěma roky, takže jsme se opět těšili na skvělou obedience partu. Vyrazili jsme už v pátek, abychom nebyli v sobotu ráno tak unavení, ubytovali jsme se nedaleko Dvora v krásné chaloupce u úžasného pána a v sobotu ráno vyrazili pokořit obedience zkoušku OB1.

Nečekala jsem žádné zázraky, ale chtěla jsem se umístit alespoň v první půlce startovního pole, ve kterém bylo 8 týmů. Zelda měla ale ovšem jiné úmysly :)

Začalo to hned odložením. Při odložení vsedě si na povel "Sedni" lehla, takže automaticky z toho byla nula i když vydržela krásně sedět bez štěkání. To si ale rozmyslela při odložení vleže. Tam sice polohu nezměnila, zato celé 2 minuty proštěkala, takže další nula :)

To už mi bylo jasné, že pokud bychom zkoušku složily, byla by to velká náhoda. Zelda se tedy rozhodla, že když už to tak zkazila na začátku, nemá cenu se snažit :) Z celkem 10 cviků jsem obdržely rekordních 7 nul, obodováno nám bylo (k mému velkému překvapení) jen přivolání s meziodložením vleže - za 6 bodů, aport přes překážku a přinášení aportu. Ani nevím, kolik bodů jsme získaly, každopádně celkem jsem získaly 66 bodů z 320 možných :D

Paní rozhodčí nám ale pochválila Zeldy radostní projev :) Dostala jsem radu, že mám vytrvat, neztratit trpělivost a bude to dobrý :) Takže já vytrvám a budu doufat, že Zeldě ta radost vydrží. Když už nic jiného, pobavila všechny diváky svým vytlemeným úsměvem, zatímco já jsem málem brečela bezradností :) Celkem jsem skončily na 7. místě. Na 8. skončil pejsek, který se diskvalifikoval.

Všichni se smáli a já se rozhodla, že mě tento "výkon" bude motivovat k dalšímu, intenzivnějšímu trénování.

V neděli byly na řadě závody týmů. Ten náš se skládala ze Zeldy, Baka a Atýska. Nesl vznešený název Úžasný Atýsek a Ti druzí. Atýsek je totiž úžasný maltézáček, který cvičí jen, když chce, ale zato nádherně. Problém je, že ho při té nádheře nikdo neviděl :) A v neděli to také nikdo neviděl :D

Náš výkon ale nebyl nejhorší a skončily jsme opět na 7. místě z 9 týmů. Byl to úžasný úspěch, ve který jsme ani nedoufali :))

Na tento víkend budu ještě dlouho vzpomínat. Nejen kvůli Zeldinému rekordu, ale prostě proto, že se tam sešla skvělá parta lidí, kteří si fandí a není mezi nimi vidět jediný náznak závisiti a já asi obedienci ještě více propadla. Mým nynějším cílem je složit OB1 na výborně, takže budeme trénovat a pilovat Zeldy radostný projev :)

 Fotogalerie zde